Erasmus
krok za
krokem

Po návratu

V souladu s podmínkami programu ERASMUS+ je nutné odevzdat několik určitých dokumentů z Tvého studijního pobytu. Pozorně si projdi tuto stránku, abys na žádný dokument nezapomněl/a!
Pokud totiž nesplníš nebo neodevzdáš níže uvedené, je velmi reálné, že budeš muset vracet peníze z grantu.

Confirmation of Erasmus+ study period (CoSP) musíš vyplnit ještě během svého pobytu v zahraničí a nechat si ho potvrdit na závěr svého studijního pobytu na příslušném zahraničním oddělení partnerské univerzity.

Doba pobytu uvedená v tomto potvrzení musí souhlasit s obdobím finanční podpory, kterou máš uvedenu v účastnické smlouvě. Bude-li doložen pobyt kratší, musíšet vrátit příslušnou částku grantu dle počtu nedoložených dnů. Tolerance rozdílu je 5 dní pobytu.

Originál tohoto potvrzení musíš odevzdat na Odbor zahraničních vztahů ČVUT-R (8.patro) do 10 dnů ode dne skončení pobytu stanoveného v účastnické smlouvě. Doklad můžeš donést kdykoliv a v případě nepřítomnosti pracovníků OZV v kanceláři jej vhodit do hnědé schránky na chodbě odboru. Nemáš-li doklad o délce studia v uvedeném termínu, nezoufej, dodáš ho hned poté, co jej obdržíš.

V případě, že zahraniční univerzita vydává Confirmation of Study Period pouze elektronicky, je třeba, aby tento doklad zaslal koordinátor ze zahraniční univerzity přímo ČVUT na adresu navraterasmus@cvut.cz

Přepis tvých studijních výsledků (ToR, potvrzení o absolvování předmětů) ti vydá zahraniční univerzita. Pokud ti univerzita nevydá transkript vlastní, můžete použít tento vzorový. Dokument nahraj po jeho obdržení do karty mobility.cvut.cz.

Pokud pracuješ na své bakalářské nebo diplomové práci, koukni se na podmínky viz zde.

Doklad o tom, že ti ČVUT uznalo předměty, které sis přivezl/a potvrzené na Transcript of Records. Nezapomeň, že se Learning Agreement musí shodovat s ToR. Doklad o uznání si musíš vyřídit na fakultě.

Learning Agreement se musí 100% shodovat s tím, co aktuálně opravdu studuješ. Pokud po tvém návratu na zahraniční univerzitu nastanou jakékoliv změny studijního plánu oproti původně schválenému Learning Agreementu, musíš tyto změny oficiálně oznámit – vyplněním LA “During Mobility” a podepsat jej všemi třemi stranami. Pokud nastane změna a už nejde dělat opravy v Online Learning agreementu, použij tento dokument, kde vysvětlíš, proč se LA a ToR neshoduje.

Pokud pracuješ na své bakalářské nebo diplomové práci, koukni se na podmínky viz zde

Oskenované uznání je třeba nahrát do karty mobility.cvut.cz

Každý účastník po ukončení pobytu předloží zprávu o své zkušenosti s mobilitou. Z tvých zkušeností budou moci čerpat studenti, kteří pojedou ven v letech následujících i naše kancelář Odboru zahraničních vztahů.

Je nutné vyplnit dvě zprávy z pobytu:

  • EU Survey - povinné
    • Zprávu předložíš prostřednictvím online nástroje EU Survey do 30 kalendářních dnů od obdržení výzvy k jejímu podání. Výzvy jsou zasílány prostřednictvím evropské databáze mobilit pro Erasmus+ na e-mailovou adresu, kterou jsi uvedl/a v aplikaci Mobility. Výzva je zasílána v nepravidelných intervalech, takže nemusíš mít strach, pokud ti výzva nepřijde hned po tvém návratu z pobytu. Jakmile ji obdržíš, neváhej, a zprávu vyplň.
    • Od účastníků, kteří nevyplní a neodešlou online závěrečnou zprávu EU Survey, může ČVUT vyžadovat částečné nebo úplné vrácení finanční podpory.
  • NAEP - nepovinné
    Zpráva se vyplňuje do formuláře na http://erasmus-databaze.naep.cz/modules/erasmus/ a měla by jít vyplnit i bez přístupových údajů. Návod k vyplnění najdeš níže.

Důležité


Odevzdat ve smluvených termínech nebo po domluvě s OZS – Transcript of Records, potvrzení o bakalářské / diplomové / disertační práci a ostatní dokumenty.

Musí souhlasit předměty v Learning Agreement a v Transcript of Records.

Musí souhlasit potvrzená doba pobytu s dobou uvedenou ve finanční dohodě.

Musí být vyplněny zprávy z pobytu v zahraničí.

Musíš být schopen/schopna doložit, že ti za studium v zahraničí byl uznán alespoň studijním proděkanem schválený minimální počet kreditů.

Pokud pracuješ na své bakalářské nebo diplomové práci, koukni se na podmínky viz zde