Erasmus
krok za
krokem

Po návratu

Odevzdání dokumentů ze studijního pobytu v rámci programu ERASMUS+ je nutnou podmínkou pro zdárné ukončení tvého studijního pobytu v rámci programu. Pozorně si projdi tuto stránku, abys na žádný dokument nezapomněl/a!
Pokud totiž nesplníš nebo neodevzdáš níže uvedené, je velmi reálné, že budeš muset vracet peníze z grantu.

Confirmation of Erasmus+ study period (CoSP) musíš vyplnit ještě během svého pobytu v zahraničí a nechat si ho potvrdit na závěr svého studijního pobytu na příslušném zahraničním oddělení partnerské univerzity. Doba pobytu uvedená v tomto potvrzení musí souhlasit s obdobím, na které byla vystavena tvá účastnická smlouva. Bude-li doložená doba kratší, bude nutno vrátit příslušný podíl grantu.

Originál tohoto potvrzení musíš odevzdat na Odbor zahraničních vztahů ČVUT-R (8.patro) nejpozději do 10 dnů ode dne skončení pobytu stanoveného v účastnické smlouvě. Doklad můžeš donést kdykoliv a v případě nepřítomnosti pracovníků OZV v kanceláři jej vhodit do hnědé schránky na chodbě odboru. Nemáš-li doklad o délce studia v uvedeném termínu, nezoufej, dodáš ho hned poté, co jej obdržíš.

V případě, že zahraniční univerzita vydává Confirmation of Study Period pouze elektronicky, je třeba, aby tento doklad zaslal zahraniční koordinátor přímo ČVUT na adresu navraterasmus@cvut.cz

Přepis tvých studijních výsledků (ToR, potvrzení o absolvování předmětů) ti vydá zahraniční univerzita. Pokud ti univerzita nevydá transkript vlastní, můžete použít tento vzorový. Dokument nahraj do karty mobility.cvut.cz. Nebude-li zahr. univerzita schopna vystavit ToR do 14 dnů po ukončení pobytu, je nezbytné o tom informovat OZV nebo rektorát.

Pokud pracuješ na své bakalářské nebo diplomové práci, koukni se na podmínky viz zde.

Doklad o tom, že ti ČVUT uznalo předměty, které sis přivezl/a potvrzené na Transcript of Records. Nezapomeň, že se Learning Agreement musí shodovat s ToR. Doklad o uznání si musíš vyřídit na fakultě.

Learning Agreement se musí 100% shodovat s tím, co aktuálně opravdu studuješ. Pokud po tvém návratu na zahraniční univerzitu nastanou jakékoliv změny studijního plánu oproti původně schválenému Learning Agreementu, musíš tyto změny oficiálně oznámit – vyplněním LA “During Mobility” a podepsat jej všemi třemi stranami. Pokud nastane změna a už nejde dělat opravy v Online Learning agreementu, použij tento dokument, kde vysvětlíš, proč se LA a ToR neshoduje.

Pokud pracuješ na své bakalářské nebo diplomové práci, koukni se na podmínky viz zde

Oskenované uznání je třeba nahrát do karty mobility.cvut.cz

Do 14 dnů po datu skončení pobytu bys měl/a napsat zprávu o studijním pobytu v zahraničí. Z tvých zkušeností budou moci čerpat studenti, kteří pojedou ven v letech následujících i naše kancelář Odboru zahraničních vztahů.

Je nutné vyplnit dvě zprávy z pobytu:

EU Survey - povinné
Jedná se o zprávu na stránkách Evropské komise v angličtině. Pokyny pro vyplnění zprávy (přístupové jméno a heslo) obdrží každý z účastníků studijního pobytu v den oficiálního ukončení pobytu na svou e-mailovou adresu zadanou jako primární v kartě studenta v databázi mobility.cvut.cz. V tuto chvíli emaily nechodí, tool nefunguje a čekáme na jeho zprovoznění.

 

NAEP - nepovinné
Zpráva se vyplňuje do formuláře na http://erasmus-databaze.naep.cz/modules/erasmus/ a měla by jít vyplnit i bez přístupových údajů. Návod k vyplnění najdeš níže.

Návod

 

Důležité


Odevzdat ve smluvených termínech nebo po domluvě s OZS – Transcript of Records, potvrzení o bakalářské / diplomové / disertační práci a ostatní dokumenty.

Musí souhlasit předměty v Learning Agreement a v Transcript of Records.

Musí souhlasit potvrzená doba pobytu s dobou uvedenou ve finanční dohodě.

Musí být vyplněny zprávy z pobytu v zahraničí.

Musíš být schopen/schopna doložit, že ti za studium v zahraničí byl uznán alespoň studijním proděkanem schválený minimální počet kreditů.

Pokud pracuješ na své bakalářské nebo diplomové práci, koukni se na podmínky viz zde