Studuj ve světě krok za krokem

Na této stránce najdeš zjednodušený proces od podání přihlášky po žádost o uznání předmětů. Klidně využij i našeho ČVUTbota, který tě vším provede a můžeš se přes něj spojit s naším oddělením pro studium v zahraničí.

Podávám přihlášku

Podávám
přihlášku

1: Informační schůzka

Je fajn ji absolvovat, dozvíš se spoustu věcí, které se ti budou hodit. Probíhají v říjnu na každé fakultě. Více se dozvíš na studujvesvete.cvut.cz/program.

2: Mít dostatek informací

Je opravdu důležité, abys měl/a před výjezdem všechny informace. Nejdůležitější stránka, kde najdeš ty aktuální je studujvesvete.cvut.cz.

3: Splnit podmínky pro vycestování

Podmínky, které tě kvalifikují pro výjezd za studiem do zahraničí najdeš na studujvesvete.cvut.cz/chci-vyjet/erasmus/ v části “Výběrová kritéria jednotlivých fakult pro schválení přihlášky.”

4: Vyplnění přihlášky

Podat přihlášku můžeš v aplikaci Mobility na výjezdy do EU pod rektorátní nebo fakultní smlouvou (vždy až 3 školy), dále na výjezd do Švýcarska (3 školy) a na výjezd mimo EU (rovněž 3 školy). Do poznámky u přihlášek můžeš napsat, kterou variantu a školu preferuješ.

5: Odeslání přihlášky

Pokud už máš všechno vyplněné a víš, jak budeš řešit ověření jazykových znalostí, můžeš přihlášku odeslat. Pokud ti ověření ještě chybí nebo v něm nemáš jasno, mrkni na sekci “Ověření cizích jazyků”.