Zahraniční univerzita

Jednotlivé zahraniční univerzity mají odlišné přihlašovací postupy a způsoby (online přihláška, papírová přihláška, nutnost odeslat dokumenty elektronicky/poštou apod.).

Mít dostatek
informací

Je opravdu důležité, abys měl/a před výjezdem všechny informace. Prostuduj si webové stránky zahraniční univerzity a pokud máš dotazy, ptej se zahraničního koordinátora.

Může tě taky zajímat –

1) Inspirace od ostatních studentů najdeš v závěrečných zprávách. Dozvíš se zde, jaké jsou v dané zemi a univerzitě podmínky, studium, doprava apod. Najdeš je zde

2) Pokud se chceš inspirovat tím, kam jeli předchůdci z tvého oboru, mrkni na ukázky párování předmětů z roku 2018 a 2019. Ber to jako inspiračku, jeden rok je opravdu zlomkem všech možností, které ti Erasmus nabízí. Při výběru letního/zimního semestru se podívej na předměty, které zahraniční univerzita nabízí, abys je mohl/a spárovat s těmi, co máš studovat na ČVUT.

3) Určitě se ti může hodit i odkaz na jazykové podmínky jednotlivých univerzit, abys věděl/a, jakou úroveň jazyka požadují. Najdeš je zde.

Kontakt s univerzitou –
Po potvrzení nominace z tvé strany, tě Fakultní koordinátor nominuje na zahraniční univerzitu (cca březen/duben na ZS, cca září/říjen na LS) a  hostitelská univerzita tě bude kontaktovat, aby ti podala aktuální informace a vyřešila s tebou různé organizační záležitosti a vyžádala si všechny potřebné dokumenty.
Po jejich projednání by měla vystavit oficiální potvrzení o přijetí ke studiu (Letter of Acceptance a nebo jen potvrzovací email).

Následuje proces schvalování srovnávacího archu a následné schválení Learning Agreementu (LA) u zahraniční univerzity. LA musí být podepsaný všemi 3 stranami, pokud se ti nepodaří podpis ze zahraniční univerzity, nezoufej, ono se to časem podaří.

s univerzitou

Po obdržení nominace na zahraniční univerzitu od fakultního koordinátora, by tě hostitelská univerzita měla kontaktovat, aby ti podala aktuální informace a vyřešila s tebou různé organizační záležitosti a vyžádala si všechny potřebné dokumenty. Po jejich projednání by měla vystavit oficiální potvrzení o přijetí ke studiu (Letter of Acceptance), které ti odešle spolu s potvrzeným studijním plánem.
Po obdržení potvrzení o přijetí a schváleného Learning Agreementu (LA) je nutno začít vyřizovat ostatní formality – zdravotní pojištění, finance, ubytování, příjezd, jazykové kurzy, atd.