Studuj ve světě krok za krokem

Na této stránce najdeš zjednodušený proces od podání přihlášky po žádost o uznání předmětů. Klidně využij i našeho ČVUTbota, který tě vším provede a můžeš se přes něj spojit s naším oddělením pro studium v zahraničí.

Formality před odjezdem

Formality
před
odjezdem

1: Vstupní dokumenty

Většina univerzit má vlastní registrační systémy. Pokud ti ale žádné dokumenty např. Learning Agreement nebo odkazy nedošly, můžeš použít ty obecné, které najdeš na https://studujvesvete.cvut.cz/slovnicek-pojmu-dulezite-dokumenty/

2: Transcript of Records

Přehled studijních výsledků. Většinou stačí jeden originál v angličtině, který získáš na Studijním oddělení.

3: Srovnávací arch a Learning Agreement

Obojí si musíš nechat potvrdit na fakultě. Více se dozvíš od svého Erasmus koordinátora.

4: Odevzdání formulářů

Jakmile máš vyplněny a schváleny všechny formuláře, požádej o založení karty. V případě fakultní smlouvy fakultního koordinátora, v případě rektorátní smlouvy zahraniční oddělení. Po vytvoření karty nahraj všechny dokumenty přímo tam.

5: Hostitelská univerzita a ubytování

V tento moment by s tebou měla začít komunikovat tvá hostitelská univerzita a dořešit s tebou další formality. Ubytování v zahraničí si zajistíš podle pokynů, které ti došly společně s potvrzením o přijetí.

6: Zdravotní pojištění

Podle účastnické smlouvy musíš mít na dobu pobytu zdravotní pojištění. Doporučujeme nespoléhat jen na Evropský průkaz zdravotního pojištění, který v mnoha zemích nekryje všechny rizika.

7: Podepsání smlouvy

Posledním krokem je podepsání účastnické smlouvy, která definuje tvé povinnosti pro čerpání peněz z grantu. Na podpis se přihlásíš pomocí apky Doodle, odkaz najdeš u nás na stránkách.