Studuj ve světě krok za krokem

Na této stránce najdeš zjednodušený proces od podání přihlášky po žádost o uznání předmětů. Klidně využij i našeho ČVUTbota, který tě vším provede a můžeš se přes něj spojit s naším oddělením pro studium v zahraničí.

Po návratu

Po návratu

1: Odevzdání potvrzení

Potvrzení o délce pobytu (nejpozději 10 po ukončení studia, termíny musí sedět se smlouvou) a Transcript od Records (Potrzení o úspěšném absolvování předmětů). Pokud jsi pracoval/a na bak./dipl. práci, potřebuješ od svého zahraničního školitele potvrzení na hlavičkovém papíře od kdy do kdy jsi pod jeho vedením na práci pracoval.

2: Vyplnění zpráv z pobytu

Odkazy na vyplnění zprávy pro Evropskou komisi a rektorát českou databázi NAEP by ti měly přijít emailem automaticky v den ukončení studia. Pokud ti nepřišly, koukni se prosím i do spamu.

3: Žádost o uznání předmětů

Na některých fakultách je nejprve potřeba potvrdit žádost od garantů předmětů. Konkrétní průběh ti řeknou fakultní Erasmus koordinátor nebo na studijním oddělení tvé fakulty. Potvrzenou žádost pak předáš na studijní oddělení na tvé fakultě a její sken hned nahraješ do karty v aplikaci Mobility.

4: Kam vyjet příště?

ČVUT ti nabízí výjezdy do celého světa i kratší pobyty v Evropě nebo pracovní stáže. Pokud chceš zůstat doma, ale chybí ti kontakt se zahr. studenty, můžeš se zapojit do mezinárodního dění u nás na ČVUT. Více o možnostech, které máš, zjistíš na https://studujvesvete.cvut.cz/vyjizdim/erasmus/ v sekci Po návratu.