Studuj ve světě krok za krokem

Na této stránce najdeš zjednodušený proces od podání přihlášky po žádost o uznání předmětů. Klidně využij i našeho ČVUTbota, který tě vším provede a můžeš se přes něj spojit s naším oddělením pro studium v zahraničí.

Studium v zahraničí

Studium
v zahraničí

1: Zápis

O termínu zápisu ti dá vědět hostitelská univerzita v materiálech, které jsi dostal/a ještě před odjezdem. Je dobrý ho neprošvihnout.

2: Přihlášení na cizineckou policii

Každé území to má trochu jinak. V rámci EU např. platí, že nahlásit se musíš do 3 měsíců, pokud délka tvého pobytu 3 měsíce překračuje. Určitě si to ale ověř. Měj při ruce tzv. Confirmation – potvrzení statutu studenta a zároveň doklad o finančním zajištění během pobytu, které ti vystavil Odbor zahraničních vztahů ČVUT při podpisu smlouvy.

3: Každou změnu nahlaš

Je nesmírně důležité, abys během výjezdu aktivně řešil/a všechny změny v rámci předmětů i délky studia. Vyhneš se tím nepříjemnostem po návratu. Vše musí 100% sedět s tvým Learning Agreementem a účastnickou smlouvou.

4: Potvrzení o délce pobytu

Confirmation of Study Period ti potvrdí hostitelská univerzita. Pamatuj, že datum začátku a ukončení studia musí souhlasit s tím, které máš na účastnické smlouvě. Odevzdat musíš originál, který po návratu doneseš na RČVUT.