Výjezdy mimo Evropu
krok za
krokem

Ověření cizích jazyků

Pokud chceš vyjet studovat do zahraničí, bude musíš se přihlásit do výběrového řízení na tebou vybrané univerzity. Většinou probíhají dvě hlavní a další doplňková kola.

Písemné testy
a ústní pohovory

Výuka na zahraniční univerzitě probíhá většinou v angličtině. Některé univerzity ale tuto možnost nenabízejí a učí v jazyce dané země. Jedná se většinou o univerzity v latinské Americe a většinu univerzit ve frankofonní Kanadě.

Pokud si tedy vybereš některou z těchto univerzit, bude nutné, abys po odeslání přihlášky odeslal/a potvrzení o znalosti francouzštiny nebo španělštiny (certifikát z jazykové školy, potvrzení z katedry jazyků, atd.) na email katerina.boskova@cvut.cz

Ověření znalostí testem/certifikátem

V případě, že ti přihlášku studijní proděkan schválí, můžeš se pustit do písemného testuPísemný test bude probíhat rektorátu ČVUT, Red Room, termín testu si můžeš vybrat v aplikaci Mobility.

Pokud máš certifikát TOEFL, IELTS, CAE nebo FCE, vyber tuto možnost v přihlášce a pošli kopii certifikátu na katerina.boskova@cvut.cz. Certifikát nesmí být starší 3 let. V případě, že jsi byl/byla v daném roce, ze kterého si chceš certifikát uznat, vybraný/á a studoval/a jsi v zahraničí, prodlužuje se platnost certifikátu o rok.

Máš-li již hotovou zkoušku z AJ na jazykové katedře FEL, vyber v přihlášce tuto možnost, požádej svého vyučujícího o potvrzení, ve kterém specifikuje tvou úroveň a toto potvrzení přepošli na katerina.boskova@cvut.cz.

V případě, že jsi test psal/a v předchozích kolech, napiš na katerina.boskova@cvut.cz a požádej o uznání výsledků pro toto kolo. Výsledek testu nesmí být starší 3 let. V případě, že jsi byl/byla v daném roce, ze kterého si chceš výsledek testu uznat, vybraný/á a studoval/a jsi v zahraničí, prodlužuje se platnost testu o rok.

Získáš-li z písemného testu z angličtiny nebo němčiny 10 bodů a více, prošla/prošel jsi jazykovým testem a postupuješ k ústním pohovorům. Informace o pohovorech budou odeslané emailem po uzávěrce přihlášek.