O zeleném cestování, staff mobility a aliancích Evropských univerzit s Otakarem Vlčkem

Náš kolega Ota Vlček natočil pro DZS (Dům zahraniční spolupráce) podcast o ekologickém cestování.

V rámci své kariéry se zúčastnil několika výjezdů, naposledy stínování na pracovišti v Antverpách. Cesta do Antverp byla plánována jako návštěva partnerské univerzity, se kterou ČVUT udržuje dlouholeté vztahy. Součástí programu byla také návštěva dalších partnerských škol v okolí, včetně Technické univerzity v Eindhovenu, s níž ČVUT spolupracuje v rámci aliance EuroTeQ v rámci Evropské iniciativy univerzit. Jedním z výrazných prvků této cesty bylo rozhodnutí cestovat vlakem namísto letecké dopravy. Hlavním důvodem bylo nejen otestovat alternativu k letadlům, ale také propagovat ekologické cestování mezi studenty.

Jak probíhalo jeho setkání s pracovníky zahraniční univerzity a co díky této zkušenosti získal? Jaké výhody přináší udržitelné cestování vlakem? Co jsou to aliance Evropských univerzit? To zjistíte v podcastu.

Podmínky přiznání jednorázového příplatku na eco dopravu najdeš zde (Green travel).

(Text a foto převzato z webu DZS.)