Kdo hledá najde

|

Úkol zněl jasně

Minule jsem si zadal úkol sehnat co nejvíce informací o tom, jaké jsou mé možnosti vyjet studovat někam za hranice naší republiku a všedních dnů.

Se zhoršující se situací COVIDového šílenství jsem sice začal pomalu ztrácet naději, že vůbec někdy někam vyjedu, ale pak jsem si naštěstí připomněl tu náladu z minulého semestru, kdy jsem koukal do 4 stěn a nevěděl, co se sebou a to mě nakoplo k řádné činnosti.

Nepodcenit přípravu

Naleštil jsem si brýle, vyčistil si klávesnici, namazal kolečko na myši a pustil jsem se do prohrabávání těch internetů. Připadal jsem si jako roznětka, kterou někdo zapálil a ona triskem běží, běží, běží, na chvilku zaškobrtne, poposkočí a zase běží a pak vybouchne.

Nasyslil jsem si velkou hromadu informací a ta bomba, která mi vybuchla před očima, byl fakt, že když se rozhodnu, tak určitě vyjedu, ale bude mě to stát nějaký čas na pochopení a následně na zařizování.

My máme tolik možností, až se mi z toho udělalo spoustu hvězdiček před očima.

Měl jsem v tom zmatek a nevěděl jsem, jak si to rozdělit. Podle délky výjezdu? Podle destinace? Podle programu, který výjezd zařizuje? UAAAAAAA.

Hlava se točí, tep rychle skočí, kde se ta moje práce zúročí?

Naštěstí jsem narazil na jednoduchý plánek, který většinu výjezdu zahrnuje. Je přehledný a lehce pochopitelný.

Každý program má svá pravidla a umožňuje něco jiného, a proto se do toho budu muset zahrabat hlouběji.

Nevěděl jsem, kde začít, ale nakonec jsem se rozhodl pro zohlednění současné situace a vybral jsem si výjezdy, které se ještě jakžtakž uskutečňují a to jsou výjezdy v rámci programu Erasmus +. Tedy výjezdy do zemí Evropské unie.

Příště tedy info o tomto programu. Z toho, co jsem si vysosal se máme na co těšit.

Krásný víkend všem, J

Nejnovější
v blogu