Na závěr jarního běhu kurzů programu Athens se uskutečnilo závěrečné setkání účastníků a slavnostní zakončení v respiriu ČVUT.

Březnového běhu 2024 se zúčastnilo 105 studentů (78 ČVUT + 27 VŠCHT), kteří vyjeli na 26 různých kurzů v Soluni, Paříži, Istanbulu, Lisabonu, Trondheimu, Miláně, Delftu, Mnichově, Bukurešti, Madridu a Varšavě.

Většina partnerských univerzit z programu ATHENS (dále jen ATHENS) jsou zároveň partnerskými univerzitami v programu Erasmus+. Tato aktivita tak studentům nabízí jedinečnou příležitost nastartovat iniciativu k dlouhodobému studijnímu výjezdu Erasmus+ nebo se zúčastnit kurzu jako BIP.

International Day je festival oslavující mezinárodní komunitu v kampusu Dejvice a představuje možnosti zahraničních výjezdů a stáží pro studenty. Přijďte se seznámit s komunitu zahraničních studentů, poznat odlišné kultury a cestovatelské zážitky. Zkrátka si užít den se spoustou zábavy doplněnou jídlem, hrami, hudbou a sportem.
Souběžně s Cross Campusem a International Day bude v ulici Technická probíhat tradiční oslava kvetoucích sakur Hanami, která jako každoročně přinese spoustu dobrého jídla, pití, pohodové hudby a dalšího pestrého doprovodného programu jako asijské deskovky Gó a Mahjong, či večerní fireshow. Večer završí zahájení nové sezony Vektoru Technická koncertem kapel Hello Marcel a Treska Jednoskvrnná.
Link na event zde: https://fb.me/e/4fskfrhZu
Víc informací najdeš na stránkách Kampusu Dejvice.

Na celouniverzitním seznamovacím kurzu zaČVUTění, který na začátku září pořádá Studentská unie ČVUT jsme byli společně s dalšími zájmovými aktivitami napříč ČVUT.

Během dvou turnusů: 5.-10. září  a 11.-16. září jsme společně s ambasadory z řad studentů byli k dispozici pro studenty 1. ročníků.

Studenti, kteří se u nás zastavili, měli zájem o informace o výjezdech, ptali se na zkušenosti ambasadorů (náročnost papírování, lhůty, možnosti studia apod.).

 

 

 

Objektivem Ondřeje Košťála

Přijďte si poslechnout, jaké to je studovat v Africe. Ondřejova přednáška o jeho zkušenostech proběhne v Galerii Kooperativy (Pobřežní 21, Praha 8) a je součástí výstavy jeho fotografií.

Středa 1.11. 18:00-20:00 v místnosti C-206 na Fakultě stavební.

Získáš informace o výjezdech do zahraničí s programem Erasmus+.

Jste doktorand? Mohly by vás zajímat PhD. stáže.

Chtěl*a bys na semestr odjet studovat do zahraničí? Zajímá tě proč a jak vyjet? 🌍 Tato je akce přesně pro tebe!
Pojď si popovídat o výjezdech s lidmi, kteří se již vrátili, a nebo s těmi, co výjezd pro tvou fakultu zaštiťují.

Více informací o akci najdeš: https://www.facebook.com/events/652457176517820

Workshop pořádá pan proděkan prof. Ing. Jiří Jakovenko, Ph.D. společně s International Office FEL.
Dozvíte se o možnostech studia a praxe v zahraničí mj. o programu Erasmus+, EuroTeQ a mimoevropských výjezdech.
Workshop bude probíhat v  v posluchárně T2:C3-135.
Více informací o události najdete na Facebooku: https://www.facebook.com/events/990302868888690/?ref=newsfeed

Pozvánka na kávu:

Dozvíte se více o studiu a praxi v zahraničí mj. o programu Erasmus+, EuroTeQ, mimoevropských výjezdech.

Kde: Fakulta elektrotechnická, Technická 2, stánek před International Office (místnost C3-53, naproti Studijnímu oddělení)

Více informací o akci najdete: https://fel.cvut.cz/cs/aktualne/akce/32572-international-office-cafe

Erasmus Days proběhly 13. října 2023 od 9:00 do 12:00 v posluchárně č. B286 na Fakultě stavební (Thákurova 7, Praha 6).

Erasmus Day pořádaný zahraničním oddělením rektorátu ČVUT proběhl v perfektní atmosféře v krásných moderních prostorách posluchárny č. B286. Úvodní slovo si vzala Helena Houšková (institucionální koordinátorka programu ERASMUS+). Poté předala slovo ambasadorům z řad studentů, kteří prezentovali své zkušenosti s vlastním výjezdem. Studenti se poté ptali na konkrétní otázky, které je k výjezdům nejvíc zajímali. Navíc byl k dispozici konzultační koutek, kde byli další ambasadoři připraveni odpovídat na další dotazy. Na akci participoval také International Student Club CTU in Prague, který měl před budovou vlastní stánek a prezentovali aktivity svého klubu.

Harmonogram akce:

9:15 – 10:00

  • Uvítání
  • Skotsko, Velká Británie, Švédsko, klub ISC

10:15 – 11:00

  • Dánsko, Norsko, Francie, klub ISC

11:15 – 12:00

  • Rakousko, Španělsko, Kypr, klub ISC