ISC CTU in Prague

Vznik International Student Clubu (ISC) se datuje už do roku 1999, kdy se dva čeští studenti vrátili ze svého výměnného programu v USA a ve spolupráci s Odborem zahraničních vztahů rektorátu ČVUT rozjeli klíčovou aktivitu našeho klubu – Buddy Program.

Od té doby se podílíme na vytváření mezinárodní komunity na Českém vysokém učení technickém. Zapojujeme přijíždějící zahraniční studenty do dění na naší univerzitě a zároveň umožňujeme českým studentům poznat jejich kulturu. Přesně tato osobní setkání s cizími kulturami jsou to, co může člověku zvažujícímu studium za hranicemi Česka přijít vhod. Jen minulý rok jsme pomohli více než tisícovce přijíždějících studentů s jejich prvními kroky v Čechách, které často bývají náročné. Během semestru jsme pro ně, stejně jako pro české studenty, připravili desítky různorodých aktivit – od výletů přes výuku jazyků, kulturní večery, sporty až po beer jógu.

Zároveň umožňujeme našim členům vyzkoušet si činnosti, ke kterým by se jinak nedostali. Podporujeme jejich seberealizaci, osobní rozvoj a kreativitu v přátelském prostředí našeho klubu.