Zahraniční oddělení, Rektorát ČVUT

Nabízíme studentům ČVUT možnost vyjet studovat do zahraničí na období od jednoho týdne až po semestrální nebo roční pobyty. Tyto výjezdy jsou možné v rámci několika evropských programů, jako je Erasmus +, Athens nebo v rámci jednotlivých smluv, které ČVUT podepsalo se svými partnerskými institucemi po celém světě.

ISC CTU in Prague

Vznik International Student Clubu (ISC) se datuje už do roku 1999, kdy se dva čeští studenti vrátili ze svého výměnného programu v USA a ve spolupráci s Odborem zahraničních vztahů rektorátu ČVUT rozjeli klíčovou aktivitu našeho klubu – Buddy Program.
Od té doby se podílíme na vytváření mezinárodní komunity na Českém vysokém učení technickém. Zapojujeme přijíždějící zahraniční studenty do dění na naší univerzitě a zároveň umožňujeme českým studentům poznat jejich kulturu. Přesně tato osobní setkání s cizími kulturami jsou to, co může člověku zvažujícímu studium za hranicemi Česka přijít vhod. Jen minulý rok jsme pomohli více než tisícovce přijíždějících studentů s jejich prvními kroky v Čechách, které často bývají náročné. Během semestru jsme pro ně, stejně jako pro české studenty, připravili desítky různorodých aktivit – od výletů přes
výuku jazyků, kulturní večery, sporty až po beer jógu.
Zároveň umožňujeme našim členům vyzkoušet si činnosti, ke kterým by se jinak nedostali. Podporujeme jejich seberealizaci, osobní rozvoj a kreativitu v přátelském prostředí našeho klubu.

Kampus Dejvice

Kampus Dejvice je nejen název pro areál vysokých škol a institucí v pražských Dejvicích, ale také pro jejich společný projekt na zatraktivňování a oživování společenského, studentského i vědeckého života v něm. Zapojila se do něj
Národní technická knihovna, České vysoké učení v Praze, Vysoká škola chemicko-technologická v Praze, Ústav organické chemie a biochemie a Katolická a teologická fakulta Univerzity Karlovy. Pořádá Lesamáj aneb technicky dejvický majáles, Advent v kampusu, běžecký závod Cross Campus nebo ozvěny festivalu Academia film Olomouc.
www.kampusdejvice.cz