Vycestuj
za hranice Evropy
s ČVUT

Podmínky výjezdu mimo Evropu

Na základě tvých studijních výsledků a znalosti cizího jazyka ti buď budeme moci nabídnout jednu z univerzit, kterou sis vybral/a, nebo ti doporučíme místo na jiné univerzitě. Pokud tvé celkové výsledky nebudou valné, doporučíme ti, abys zapracoval/a tam, kde máš slabiny a zkusil/a se přihlásit v dalším kole nebo dalším roce.

4 základní podmínky

Délka pobytu – na zahraniční univerzitu můžeš vyjet na 1-2 semestry

Počet kreditů – 20 ECTS kreditů je minimální počet, který by ti studijní proděkan měl za semestrální výjezd uznat.

Statut studenta ČVUT – během pobytu na zahraniční univerzitě musíš být stále studentem ČVUT

Souhlas fakulty z výjezdem – přihláška do výběrového řízení musí být schválena studijním proděkanem (studenti Bc. a Mgr. programů) nebo proděkanem pro vědu a výzkum (PhD studenti).

Další
informace

Jakmile potvrdíš univerzitu, kterou ti nabídneme na základě tvých výsledků ve výběrovém řízení, je nutné, abychom tě nominovali na zahraniční univerzitu. To, že tě vybereme my, neznamená, že jsi na 100 % přijat/á.
 
Přihlašovací postup se na jednotlivých univerzitách liší, a proto dostaneš e-mailem od koordinátorky programu Kateřiny Boškové informace o jednotlivých krocích, které musíš podniknout, abys mohl/a vyjet.
 
Následně se budou konat osobní schůzky, kde se můžeš setkat s kolegy, kteří jsou vybraní na stejnou univerzitu a současně se zeptat na veškeré nejasnosti, které máš s výjezdem spojené.
 
Nominace se odesílá cca půl roku před zahájením samotného výjezdu.
 
Po nominaci tě obvykle kontaktuje samotná zahraniční univerzita a pošle ti odkaz na online přihlášku a podrobnější informace.

Předměty, které si na zahraniční univerzitě zapíšeš, musíš úspěšně zakončit, nemáš-li pádný důvod pro nedodržení podmínek. Nezapomeň na to, že podmínkou je mít min. 20 kreditů za české ekvivalentní předměty. Vyjet můžeš na 1-2 semestry.
 

Jak se na
výjezd mimo Evropu
přihlásit

A co tě dál čeká zjistíš v sekci Krok za krokem.

Inspiruj se
zkušenostmi
ostatních

Mrkni na zprávy z výjezdů od studentů,
kteří již mimo Evropu vyjeli.